MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ +48 798 831 276 NAPISZ info@e-ppe.pl

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ODBIÓR W PUNKCIE POCZTA POLSKA) już od 500,00 zł
NORMA DOTYCZĄCA OBUWIA BEZPIECZNEGO
NORMA DOTYCZĄCA OBUWIA BEZPIECZNEGO

Jeśli obuwie zostało oznakowane etykietą CE, oznacza to że produkt ten spełnia wymogi dyrektywy Unii Europejskiej 89/686/EU dotyczącej środków ochrony osobistej.

Na normę CE, EN ISO 20345 dotyczącą obuwia bezpiecznego, składają się oprócz podstawowych wymagań, dodatkowe właściwości ochronne w zależności od poniższych symboli, którymi zostało oznakowane obuwie.

czytaj całość »
ZUŻYCIE ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ
ZUŻYCIE ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ

Środki ochrony indywidualnej, powinny być stosowane w sytuacjach, gdy nie można uniknąć zagrożeń albo nie można ich wystarczająco ograniczyć za pomocą innych środków.

Należy pamiętać, że środki ochrony indywidualnej ulegają procesowi starzenia podczas ich użytkowania. W okresie użytkowania tych środków obowiązek nadzoru nad ich stanem technicznym spoczywa głównie na pracodawcy. 

czytaj całość »
STANOWISKO PRACY SPAWACZA
STANOWISKO PRACY SPAWACZA

W procesach spawalniczych uzyskuje się trwałe połączenie metalowych przedmiotów spoiną powstałą w wyniku stopienia łączonych przedmiotów lub też poprzez stopienie dodatkowego metalu z powierzchnią łączonych elementów. Energia potrzebna do stopienia metali dostarczana jest przez łuk elektryczny, płomień, wiązkę elektronów lub promień lasera.

czytaj całość »
DOBÓR ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ
DOBÓR ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ

Podstawowe zasady stosowania środków ochrony indywidualnej w środowisku pracy są zawarte w dyrektywie 89/656/EWG (Dyrektywa 89/656/EWG, 2002), przeniesionej do prawa polskiego na mocy rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z dnia 11 czerwca 2002 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych przepisów bhp (DzU nr 91, poz. 811), która określa obowiązki pracodawcy dotyczące zapewnienia bezpiecznego stosowania środków ochrony indywidualnej. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl